Transfer | 17 mei 2023

Mathias Schils tekent contract voor 2 jaar (+1 jaar optie)

Middenvelder Mathias Schils (30) verlengt zijn verblijf bij K. Lyra-Lierse. Mathias sloot begin september 2022 aan bij onze kern, op huurbasis van Lokeren-Temse waar hij tot eind dit seizoen onder contract lag. Hij maakt dus nu transfervrij de definitieve overstap naar onze club en tekende een contract voor 2 jaar, met nog 1 jaar optie. Met de ex-speler van o.a. STVV, Lommel, Cambuur en Deinze houdt onze A-kern een flink stuk ervaring in de rangen. Bovendien past de verlenging van Mathias Schils in de ambitie van onze club om ook volgend seizoen een kwalitatief sterke kern op de been te brengen en opnieuw mee te dingen naar een promotieplek.

Dit seizoen kwam Mathias Schils voor het eerst in actie midden oktober, nadat hij uit voorzorg iets langer aan de kant bleef met een licht aanslepende blessure. In zijn eerste wedstrijd, de 6-0 thuisoverwinning tegen Berchem Sport, scoorde Schils ook meteen zijn eerste doelpunt voor Lyra-Lierse. Tot op heden speelde hij 19 wedstrijden voor onze club. In de terugwedstrijd tegen Berchem moest hij noodgedwongen naar de kant na een duel waarbij de mediale band van zijn linkerknie geraakt werd, een blessure waarvan hij momenteel verder herstelt. Bij aanvang van de voorbereiding wordt verwacht dat Mathias opnieuw volledig fit is.

“Het gevoel bij Lyra-Lierse heeft de bovenhand genomen bij mijn beslissing”

Mathias Schils: “Er komt inderdaad een vervolg aan mijn periode hier bij de club en ik denk dat beide partijen tevreden zijn daarmee. Ik heb een heel positief gevoel overgehouden aan de club, ook dankzij de omkadering en de spelersgroep die hier aanwezig is. Dat gevoel heeft bij mij de bovenhand genomen om hier te willen blijven. Het herstel van mijn blessure loopt goed. Vorige week heb ik opnieuw op het veld wat dingen kunnen doen, en het gevoel aan de knie is weer goed. Richting de voorbereiding is dat natuurlijk positief dat ik volledig fit zal zijn. De laatste wedstrijden die ik speelde, begon ik naar mijn beste vorm toe te groeien. Ik hoop dat ik dat kan meenemen naar volgend seizoen. Ik onthou vooral de goede periode waarbij we een reeks resultaten na elkaar konden neerzetten. Die periode hebben we bij momenten mooi voetbal kunnen tonen. Nu is het zaak om daar volgend seizoen constanter in te worden.”

Video

Kernoverzicht seizoen 2023-2024

Spelers onder contract tot 2024

 • Koen Weuts
 • Seppe Kil
 • Jordy Peffer
 • Jason Adesanya
 • Gianni Vets
 • Maxim Volant
 • Elio Balbi
 • Bent Reijniers
 • Paco Van Den Bogaert

Spelers onder contract tot 2025

 • Mats Sterkens
 • Mathias Nys
 • Mathias Schils (+1 jaar optie)

Nieuwkomers

 • Cel Teunen
 • Tomas Muyldermans
 • Lennert Leemans
 • Jelle Somers

Koop nu al je abonnement voor volgend seizoen!