Wedstrijdverslag | 25 januari 2026

Lyra-Lierse schenkt fans eerste thuiszege van 2026

Jawadde, dadde, wat een memorabele avond. De feiten op een rijtje: jaarlijks familiediner op Lyra-Lierse, eerste thuisoverwinning van het nieuwe jaar en als dikke, moddervette kers op de taart teerbeminde zoon Elias die een Kastaar wint. Tot u schrijft een trouwe dienaar in extase.

Als voorprogramma van deze heerlijke avond stonden er heel wat exquise lekkernijen op het menu, aangeboden door huiscateraar Ambrosia Fijnkeuken. Van harte aanbevolen, beste vrienden van Lyra-Lierse, mis ook zeker het supportersdiner van zaterdag 14 februari niet. Reserveren kan kortelings via onze ClubApp.

Geen Ambrosia niveau

Zouden onze Lierenaars ook fijnkost serveren in de eerste helft? Laat ons zeggen dat we ons in de snackbar om de hoek waanden. Niet slecht, maar geen haute cuisine.

Het eerste kwartier had weinig om het lijf, op de tiende minuut moest Sterkens wel kordaat ingrijpen bij een gevaarlijk standje in de kleine rechthoek. De Suikerjongens versierden daarna enkele hoekschoppen, met de vaardige Ceulemans als hoekschopnemer. Bij zijn eerste, strakke, corner, was Mats bij de pinken en bokste weg.

Lyra-Lierse werd gevaarlijk rond het halfuur. Enkele vlotte combinaties kenden Peffer als eindpunt. Hij probeerde het met links, Moutha-Sebtaoui verwerkte in hoekschop. Niet veel later gaf Peffer mee naar gelegenheidskapitein Seppe Kil, die ‘brosseerde’ met links naar de verste hoek, net naast.

In de 42ste minuut kwam de andere kapitein, Tiens meubelstuk Singh, oog in oog met Sterkens. Velen zagen het leer er al in, maar zijn poging was te centraal en Sterkens kon weren. Gene linker, zeiden de kenners, want dan leg je hem netjes in de verste hoek. Maar goed, des te beter voor al wat Liers was. Achteraf bekeken was deze fase misschien wel het kantelpunt van de wedstrijd.

Kil en Symons verzorgen de mise en place, Peffer zorgt voor het toetje

De tweede helft kon niet beter beginnen. Seppe Kil stealde de bal en gaf mee naar Symons. Laurens omspeelde zijn mannetje, ging oordeelkundig niet zijn eigen kans, maar legde knap lateraal af voor Peffer. Bingo en nummer 15 voor El Pistolero. Ook op weg naar weer ne Kastaar, Jordy?

De bende van Proost had nu zichtbaar vertrouwen getankt. Peffer probeerde het nog eens van heel ver, weer was het niet zo gek ver naast. We gaan er toch nog een paar van dat kaliber zien, wees maar zeker.

Tienen moest nu reageren, en weer zaaiden de scherp aangesneden hoekschoppen van Ceulemans paniek. Kopbal aan de eerste paal, maar net voorlangs. Dat was close!

Peffer had er zin in en dribbelde enkele Tienenaars op een hoopje. Met een boogbal vond hij maatje Symons aan de tweede paal, die tipte het leer net naast de kooi van Moutha-Sebtaoui. Dit was al meer het niveau van Ambrosia!

En de genomineerden zijn…

Dan weer de bezoekers, met een verraderlijk schot vanop de zijlijn. Struyf zette op de tegenaanval een geweldige rush op. Finaal bediende hij Peffer, maar die stond iets te schuin en zijn knal zeilde over. Vijf minuten later behoedde Versmissen met een knappe achterwaartse kopbal zijn maats voor een ultieme gelijkmaker. Geef Lennert ook maar een Kastaar! En misschien ook marathon-man Schils, die alles beliep in de tweede helft? En wat gezegd van onze doelmannen, voor de meeste clean sheets tot dusver? Bij deze allemaal genomineerd!

Zo trokken onze Lierenaars, luid toegejuicht door een weer goed gevuld L’Avenirstadion, aan het langste eind. Op basis van de tweede helft verdiend, maar als de bezoekers de gelijkmaker nog hadden genet zou dat ook niet onverdiend zijn geweest. Lyra-Lierse sluipt weer de top vijf binnen. Houdt Mats een vijfde keer op rij zijn netten schoon? Een goede reden om onze jongens in Diegem te gaan steunen. Enne, hebben we daar niets goed te maken?

 

K. Lyra-Lierse: Sterkens, Robbe Kil, Versmissen, Bohets, Dom (86′ Berghmans), Reijniers, Schils, Seppe Kil (C) (’77 Van Den Bogaert), Struyf, Peffer, Symons (86′ Elmazhad)

KVK Tienen: Moutha-Sebtaoui, Rottiers, Ceulemans, Singh (C), Vandecauter, Soumah (76′ Boroto), Marchal (65′ Stalmans), Panepinto, Wakaka (82′ Lenoir), El Graichi, Kaluanga

Doelpunten: 50′ Peffer 1-0

Geel: 50′ Moutha-Sebtaoui, ’88 Van Den Bogaert

Scheidsrechter: Wouter Debusscher