Lyra-Lierse ondergaat de wet van de sterkste
Voor de negende speeldag ontvingen onze in het L’Avenirstadion de nummer 4 uit het klassement, KRC Genk B. Door een volle ziekenboeg diende trainer Vanmol enkele wijzigingen door te voeren. Van Hoof keerde terug in de selectie na een blessure. Na Herent vorige week stond er weer een moeilijke affiche op de planning.
Genk is snel en dominant
Na een aftastend begin nam Genk de wedstrijd in handen. Na 10 minuten reeds een eerste kans, Mols snelde alleen op doel af maar Monteagudo kon redden. In de 22e minuut kon de doorgebroken Mols op rechts onze doelvrouw uitspelen en vanaf de achterlijn voorzetten. Nijhuis kon ongehinderd de bal in een leeg doel koppen. 10 minuten later dan glipte diezelfde Mols door de buitenspelval en lobde de bal over de uitgekomen Monteagudo in doel. Ondertussen had Gurny een kans op de gelijkmaker maar de bal eindigde in de handen van Thijs.
en gaat zo door in de tweede helft
In de tweede helft gingen de dames van Genk op hun elan door. Het resultaat hiervan was dat het spel zich grotendeels beperkte tot de eigen speelhelft. Na enkele reddingen van Monteagudo vroeg na de pauze volgde de 0-3 na een snelle uitbraak. Met nog een kwartier te gaan volgde de 0-4 bijna gelijkaardig. Door de schaarse kansen en ondanks een snelle rush van Dimov konden onze Dames voor geen gevaar meer zorgen. Dat de score niet hoger opliep is vooral te danken aan de goede prestatie van de achterlijn en het ganse team.
De ploeg speelt als één blok
Net als de vorige week speelden onze Dames een behoorlijke wedstrijd. Tegen dit sterk voetballend Genk hadden we echter weinig kans en werden we vooral in snelheid gepakt. Ondanks het verlies waren er toch veel positieve zaken. Het team speelde als één blok. Ook waren er enkele kansjes maar het liep fout bij de laatste pass. Trainer Vanmol was achteraf tevreden over de inzet en de prestatie van zijn ploeg maar tegen dit Genk was het moeilijk. Ze hebben er voor gestreden en dat kan ons alleen maar blij maken. Komende week een verplaatsing naar Kontich en daarna enkele thuiswedstrijden. Volhouden die inzet en dan komt het zeker goed.
Lyra-Lierse: Silke Monteagudo, Aagje Van Laeken, Lisa Verbraken, Maël Sweeck, Margo Cullen, Helena Gurny (K), Maud Van Roosbroeck, Andrea Nees, Britt Peeters, Katerina Dimov en Zohra Schoenmakers.
Niet gebezigd: Yana Wouters.
KRC Genk B: Hanne Thijs, Cheyenne Benneker, Fee Crutzen, Lieke De Bie, Melissa Mols, José Hemink, Aimée Nijhuis, Amy Nols, Julia Bollen, Clémence Bartholomé en Lieke Lieben.
Niet gebezigd: Sam Levecke.
Doelpunten: 22′ Nijhuis 0-1; 32′ Mols 0-2, 58′ Hemink 0-3, 74′ Nols 0-4.
Vervangingen: 45′ Cullen door Esther Naegels (Lyra-Lierse), 62′ Lieben door Eva Jansen en Bollen door Renske Welkenhuyzen en Nijhuis door Helena Rossi (Genk), 63′ Peeters door Kim Van Hoof (Lyra-Lierse), 68′ Van Roosbroeck door Yasmine Eysscher (Lyra-Lierse), 75′ Heminck door Zaineb Elhariri en Nols door Eline Prevost (Genk).
Geel: 76′ Gurny (Lyra-Lierse).
foto: Sportpics JWO