Wedstrijdverslag | 16 november 2025

Eerste verlies, maar de Lierse fans stelen alle harten

Hoe langer je ongeslagen bent, hoe dichter het eerste verlies. ‘No kidding, Sherlock’, hoor ik u nu denken, bij deze is de nominatie voor de Tom Soetaers Award van dit seizoen al binnen.

Als ergens moest verloren worden, was de kans reëel dat het in de diepe Kempen zou zijn, remember de 5-1 vlaai rond de Lierse oren, evengoed in barre – If this is a rainy saturday, this must be Dessel – weersomstandigheden. Geen kwaad woord overigens over Dessel , waar de mensen vriendelijk en gastvrij zijn.

Puzzelen voor gevorderden

Naast de blijvende onbeschikbaarheid van een aantal defensieve sterkhouders kwam daar nog eens de schorsing van Robbe Kil bovenop. Dat betekende ook in het middenveld puzzelen voor de technische staf. Met kersverse nieuwkomer Elmazhad – welkom bij dé amateurclub van Vlaanderen, Sofian! – stond een voor de supporters onbekende naam op de rechtsachter. Zo belandde jeugdproduct Tijl Horemans -verdienstelijk debuut tegen Jong Cercle –  opnieuw op de bank. Dom schoof op naar het midden.

Thuisploeg deelt vier uppercuts uit

Het eerste gevaar kwam van de thuisploeg, Van Lommel reageerde alert. Geleidelijk voerden de groenwitten de druk op, het doelpunt van Ngoyi op de 23ste minuut kwam niet als een verrassing. Fraaie voorzet, dito kopbal, 1-0.

Onze jongens werden overpowerd. Na een actie over rechts kapte de goed spelende Van Keilegom zijn mannetje uit en schoof het leer in de verste hoek. Twee doelpunten in evenveel minuten, daar ben je als Lyra-Lierse even niet goed van. De thuissupporters daarentegen konden hun pret niet op.

Dan toch een eerste Lierse reactie, Struyf maakte meters, maar besloot te zwak. Net voor de rust had woelwater Ngoyi een uitgelezen kans om de wedstrijd in een beslissende plooi te leggen, maar hij besloot oog in oog met Van Lommel naast.

De snelle Troonbeeckx ontsnapte net na de koffiepauze, maar kadreerde zijn schot niet. Wat later kon Schils een verkeerde balbehandeling van de jonge, talentvolle doelman Linders niet uitbuiten. Ook Versmissen ging zijn kans, zijn schuiver ging net naast.

Zouden de Pallieters zich dan toch in de wedstrijd knokken? IJdele hoop, want opnieuw Troonbeeckx bleef de Lierse rechterflank teisteren. Hij toonde zich weer de snelste en klopte Van Lommel overhoeks. Geen aansluitingstreffer, wel de 3-0. Daar sta je dan.

Een flipperkastfase – een luttele minuut later – zorgde bijna voor nog meer averij. Net voor het uur volgde opnieuw een Lierse reactie. Schils gaf de bal mee aan Peffer, Linders dook naar de verste hoek en bracht redding.

Dit was een heel open wedstrijd met vreemde wendingen. Wanneer Lyra-Lierse de neus aan het venster stak, volgde een Desselse mokerslag. Een minuut na de kans voor Peffer lag er een vierde treffer in de Lierse mand, toen Geukens de bal vanop afstand netjes in de verste hoek deponeerde.

En kijk, bijna stonden forfaitcijfers op het bord, ware het niet dat Ngoyi de paal trof. Het volgepakte vak met uitsupporters liet het niet aan hun hart komen. Zij bleven uit volle borst zingen en dansen.

Lierenaars reageren met twee fraaie doelpunten

Dat werkte aanstekelijk, want Struyf begon aan een heuse discoswing door de thuisgelederen. Een, twee, drie mannetjes voorbij en balletje lekker in de hoek. Proper, Jiri, hopelijk ben je nu vertrokken! De kop ging nu helemaal los: Baila, baila, baila! Op de zittribune keken de thuissuporters geamuseerd toe. Lierke, plezierke, jazeker!

Onze jongens namen het initiatief in handen. Kil nam een afvallende bal goed in de vlucht, maar Linders zweefde het schot uit zijn doel. Knappe wedstrijd van de 18-jarige doelman!

De Lierse aanvalslust werd op de 70ste minuut opnieuw bekroond. Peffer had een goddelijke ingeving en ging nog eens zijn kans bij een hoekschop. De bal ging heerlijk binnen aan de tweede paal. Een olympisch doelpunt, en niet zijn eerste!

Had ik al gezegd dat het een nogal zotte match was, met wel heel erg korte spektakelintervallen? Er was nauwelijks afgetrapt, of die dekselse Ngoyi trapte alweer op de lat. En warempel, enkele tellen later was het aan de overkant bijna prijs. Een Lierse hoekschop werd verlengd, Elmazhad kopte de wenkende kans over. Dessel ontsnapte hier zowaar aan de aansluitingstreffer.

Never a dull moment. Geheel eigen aan de fysionomie van de wedstrijd, was het van de weeromstuit prijs, met de thuisploeg aan het langste eind. De Lierse rechterflank kreeg maar geen grip op de snelle thuisspelers. De bal werd vanop de achterlijn achteruit getrokken en Vandersmissen knalde nummer vijf binnen.

Nog gaven de dappere Lierenaars niet op. Peffer dribbelde zich mooi vrij en bediende de Struyf, maar Linders ranselde het schot uit zijn doel. Het derde Lierse doelpunt bleef in de lucht hangen. Reijniers bracht de bal voor, Symons kopte zijwaarts over. Een bedrijvige Peffer kapte zich vrij en trapte naar de korte hoek, de onvermijdelijke Linders gaf geen krimp. Ngoyi tekende voor het laatste wapenfeit, maar Van Lommel redde.

Deze open spektakelmatch, met Dessel als terechte winnaar, had evengoed op 9-5 kunnen eindigen. Met een pluim voor het uitstekende Nederlandse scheidsrechterstrio. Dessel op verplaatsing blijft een lastige klip, maar er is nog een terugwedstrijd. Daar kijken we alvast naar uit, net als naar de volgende wedstrijd, thuis tegen Diegem. Maken onze gekke supporters er dan weer een even zot feestje van, hopelijk in een overwinningsroes?

K. Lyra-Lierse: Van Lommel, Dom, Weuts (C), Versmissen, Reijniers, Berghmans (46’ Kil), Schils, Elmazhad (81’ Horemans), Tourki (46’ Symons), Struyf, Peffer.

KFC Dessel Sport: Linders, Rau, Peers, Smolders (C), Teuchy, Geukens (84’ Ali Colo), Troonbeeckx (72’ Kasmi), Vandersmissen (84’ Claes), Piedfort, Vancamp (9’ Van Keilegom), Ngoyi.

Doelpunten: 23’ Ngoyi (1-0), 25’ Van Keilegom (2-0), 54’ Troonbeeckx (3-0), 60’ Geukens (4-0), 63’ Struyf (4-1), 71’ Peffer (4-2), 75’ Vandersmissen (5-2)

Geel: 13′ Peers.

Scheidsrechter: Jari Van Laere