Nieuws | 21 januari 2020

Supporters nemen deel aan EHBO-opleiding

Maandagavond namen op ons jeugdcentrum in Vremde zo’n 15 supporters deel aan een EHBO-opleiding, gegeven door onze partner Lifeguard.be. Vorig jaar organiseerde onze club al een uitgebreide EHBO-opleiding voor alle jeugdmedewerkers, maar op vraag van onze supporters stelden we deze opleiding nu ook voor hen kostenloos ter beschikking. Om aan de voorwaarden van de KBVB te voldoen, dienen er slechts drie mensen binnen een club een EHBO-brevet te hebben. Maar bij Lyra-Lierse willen we als club verder gaan dan dit opgelegde minimum.

Mia Vermeire, Medisch Verantwoordelijke K. Lyra-Lierse: “Enkele minuten of zelfs enkele seconden kunnen voor een persoon in nood van levensbelang zijn. Daarom is het enorm belangrijk om een EHBO-opleiding te volgen zodat je zelf de eerste zorgen kan geven in een noodsituatie. Als je zelf in nood bent, hoop je immers ook dat er iemand in jouw omgeving is die jou kan helpen. Doordat we deze opleiding eerder al aanboden aan onze jeugd, en nu ook organiseren aan onze supporters, is er tijdens elke wedstrijd (dus ook van ons A-elftal) wel iemand aanwezig die weet hoe hij in noodgevallen misschien wel het leven van iemand kan redden.”