Lyra-Lierse mist punch en vertrouwen, Zelzate wint verdiend
San van wedstrijdpartner Uitvaartzorg Bosmans bracht voor de wedstrijd een ontroerende versie van ‘De Roos’. Een stijlvolle start van een mooie traditie op onze club.
Opnieuw waren de belangen groot. De Lierenaars wilden bevestigen na de driepunter op Harelbeke, de mannen uit het Meetjesland snakten naar een eerste overwinning, nodig om van de laatste plaats weg te geraken. Daar stonden ze enigszins verrassend, met een grotendeels ongewijzigde kern na een goed seizoen.
Gretig Zelzate komt verdiend op voorsprong
Die honger naar puntengewin vertaalde zich naar de groene mat. De groenwitten lieten de bal vlotter rondgaan dan de thuisploeg, weliswaar zonder echte kansen in de eerste twintig minuten. Van Lommel pakte een schot van Ackx met een hobbeltje in zonder veel problemen.
Lyra-Lierse kon daar buiten een strakke hoekschop van Peffer naar de eerste zone niet veel tegenover stellen. Shala trapte een afvallende bal een dikke meter naast. Op het half uur bekroonden de bezoekers hun overwicht. Een hoekschop werd aan de tweede zone teruggelegd en De Smet duwde binnen. De aanwezigen in het L’Avenirstadion hadden toen al door dat het een bijzonder moeilijke avond zou worden.
Tien minuten later werd die voorsprong ei zo na verdubbeld, toen Van Lommel een terugspeelbal van Versmissen verkeerd beoordeelde en te lang wachtte om de bal te beroeren. De carambole ging gelukkig over. Van Lommel zou dat foutje later meer dan goed maken, een eerste keer al bij een schot dat hij met de vuisten pareerde.
De Lierse fans verwachtten zich na de rust aan een gewijzigd elftal met een andere mentaliteit. Het eerste deel werd bewaarheid, met de inbreng van Weuts – welkom terug, Koen – en Durinck, die voor de flitsen moest zorgen.
Inbreng Durinck zorgt voor meer dreiging
Het eerste gevaar kwam weer van Zelzate, maar Van Lommel stond pal bij een scherpe aanval. Dan toch een eerste kans voor Lyra-Lierse, met Durinck die een actie opzette en op het gepaste moment Symons in stelling bracht. Doelman Vanden Borre werkte het schot naar de korte hoek in hoekschop.
Durinck bleef voor dreiging zorgen, op het uur bediende hij Symons, met een boogballetje deze keer, zijn deviatie met het hoofd ging nipt naast. Dit bracht weer hoop in de harten van de supporters, de gelijkmaker zat er zeker in.
Raaymakers scoort te gemakkelijk
Het bleef wel oppassen voor de gevaarlijke aanvallen van de bezoekers. Van Lommel redde een vluchtschot met een knappe beenveeg. Beste man op het veld Raaymakers zette een rush op en schakelde veel te gemakkelijk drie Lierenaars uit, waarna hij beheerst de bal in de verste hoek schoof.
Zou dit nog goedkomen? Dat had zeker nog gekund, toen Robbe Kil met een listig balletje Peffer vrijspeelde. Jordy haalde verwoestend uit, maar zijn vluchtschot teisterde de onderkant van de lat. Zo’n wedstrijd dus…
Afvallende bal gedurig voor de bezoekers
De Lierenaars probeerden nog de bakens te verzetten, maar leken dat tikkeltje strijdlust te ontberen dat de bezoekers wel hadden meegebracht. Wie de afvallende bal niet heeft, heeft de wedstrijd niet, en vice versa. Tom Proost bracht Van Goylen en Verbist erin, de laatste om vooraan zijn gestalte te benutten. Alles of niets!
Peffer met de aansluitingstreffer
Nadat Van Lommel zich nog een keer wist te onderscheiden, viel ruim tien minuten later dan toch de aansluitingstreffer, toen Peffer na aangeven van Versmissen beheerst overhoeks afwerkte. Met nog zeven minuten (vijf minuten reguliere speeltijd plus extra-time wegens verzorging) op de klok zat de gelijkmaker er nog in.
En kijk, onze jongens trokken nu vol in het offensief. Waarom gebeurde dat niet eerder, vroegen velen zich af? Uiteraard bracht dit risico’s mee, Van Lommel moest nog maar ’s een save uit de kast halen, maar de toeschouwers zagen nu eindelijk een Lyra-Lierse met strijdlust.
Zo bleef het spannend tot de laatste seconden, en verdorie, de ultieme gelijkmaker was erg dichtbij na een hoekschop in de dying seconds. We zagen de bal er whishful- thinking-gewijs al in toen die bleef hangen, maar in extremis kon een Zelzatenaar nog ontzetten.
Eerlijk is eerlijk, Zelzate zou een late gelijkmaker niet verdiend hebben, want het had het betere van het spel en creëerde veel meer kansen.
Zo blijven onze Lierenaars zoekende. De Lierse fans misten strijdlust, zoals topfan Eric De Kezel, anders zo positief en bezadigd, het schreef op onze sociale media. Het minste dat we van onze jongens volgende week op Belisia verwachten is tonnen strijdlust, met de supporters aan de zijde. Samen kunnen we dit!
K. Lyra-Lierse: Van Lommel, Robbe Kil, Versmissen, Dom (79′ Verbist), Muyldermans, Bajric (79′ Van Goylen), Berghmans, Reijniers (46′ Weuts), Symons, Kokora (46′ Durinck), Peffer (C)
KVV Zelzate: Vanden Borre, Coens (C), Schoonbaert, Golike, Shala (87′ Buyl), Chirishungu-Lundjuire, Boudry, Hallaert, Raaymakers (72′ De Koninck), Ackx, De Block
Doelpunten: 30′ De Smet 0-1, 68′ Raaymakers 0-2, 85′ Peffer 1-2
Geel: 24′ Symons, 62′ Robbe Kil, 75′ Shala
Scheidsrechter: Torben Hontis