In memoriam | 8 december 2020

Walter Bogaerts (82) overleden

Onze club vernam gisteren het droevige nieuws van het overlijden van oud-Liersespeler Walter Bogaerts.

Walter sloot zich als 8-jarige aan bij de Koninklijke Lierse Sportkring, doorliep de jeugdreeksen en debuteerde op 25 maart 1956 in het eerste elftal tegen Standard de Liège. In de 15 seizoenen die hij voor het geel-zwarte deel van onze club speelde (1956-1970) kwam hij 403 keer aan de aftrap. In die periode was hij als verdediger een onmiskenbaar onderdeel van één van de meest succesvolle periodes uit de 112-jarige geschiedenis van KLSK. Zo bezorgde hij in 1960 Lierse mee de onverwachte 3e landstitel en won hij in 1969 de Beker van België.

Naast zijn carrière bij de Sportkring werd hij ook 5x geselecteerd voor het nationale elftal, en mocht hij eenmalig invallen tegen Bulgarije. Zijn actieve carrière sloot hij in 1971 in 2e nationale af bij Racing Mechelen. Nadien was hij als (speler-)trainer nog actief bij KFC Nijlen (2 seizoenen) en Sint-Jozef Rijkevorsel (4 seizoenen).

K. Lyra-Lierse wenst familie, vrienden en kennissen van Walter veel sterkte in deze moeilijke periode.

 

Foto’s met dank aan het archief van K. Lierse S.K.